Vynikajúci úspech klubu

Taekwondistom Slávie UPJŠ Košice sa podarilo na jednom z najprestížnejších turnajov sveta G-1 Spanish Open 2016 vybojovať až 2 medaily. Turnaj sa konal v dňoch 15. – 17. apríla 2016 v Pabellón Municipal Castellon or Benicassim. Tento rok sa na turnaji stretlo   1257 pretekárov z viac ako 50 krajín sveta. Nechýbali tam športovci, ktorí sú už kvalifikovaní na LOH Rio de Janeiro 2016, aktuálni majstri sveta, väčšina krajín Európy, reprezentačné tímy USA, Austrálie, Brazílie, Dominikánskej republiky, Iránu a ďalších. Súťažilo sa na 8 tatami v disciplínach športového zápasu a poomsae (formy).

      Najcennejší kov si domov priniesol Filip Švec, odchovanec klubu Koryo-taekwondo Slávia UPJŠ Košice, ktorý sa dokázal presadiť až v neuveriteľných 5 zápasoch a vybojoval tak zlatú medailu v kategórii juniorov do 59 kg, kde štartovalo až 28 pretekárov. Týmto výsledkom sa Filip určite zapíše do siene slávy taekwondo, nakoľko je to prvá zlatá medaila v histórii Slovenského taekwonda na turnaji Spanish Open.

      Veľmi dobre sa darilo aj juniorke Gabriele Briškárovej (Slávia UPJŠ Košice), ktorej sa po dvoch vyhratých zápasoch podarilo postúpiť až do semifinále, kde podľahla súperke, neskoršej víťazke kategórie a tak vybojovala bronzovú medailu.       

      Vynikajúci výsledok, ktorý odzrkadlil tvrdú a svedomitú prácu našich športovcov, ale tak isto ich trénerov, či všetkých, ktorí sa podieľali na štarte nielen na tomto turnaji. Rastie nám skvelá generácia športovcov, ktorí iste nadviažu na výsledky starších. Filip Švec a Gabika Briškárová sa vo svojich kategóriách presadili aj keď sú juniormi len prvý rok a iste tam zatiaľ patria medzi najmladších. Veríme, že vydržia a do dvoch rokov nám prinesú medailu z majstrovstiev Európy, či sveta.