Kika Tomáš Trio Mario Gabika

Napísali o nás

Košickí taekwondisti túžia po olympiáde

Vydané 27. 1. 2016 v Košický KORZÁR

Vznikli rok po tom, ako sa taekwondo začlenilo do širokej olympijskej rodiny, po premiére tohto bojového športu na 27. olympijských hrách v roku 2000 v Sydney. V súčasnosti patrí klub KORYO Taekwondo Košice medzi absolútnu slovenskú špičku. Vlani jeho pretekári dominovali na majstrovstvách republiky i v Slovenskom pohári.

KOŠICE. To sú len posledné úspechy tohto ambiciózneho klubu, na jeho vizitke svietia už štyri tituly z majstrovstiev Slovenska a rovnaký počet triumfov dosiahol aj v pohárovej súťaži, respektíve v slovenskej lige.

Kališka a Lieskovský po triumfe na MSR možno do kvalifikácie o Londýn - www.osporte.sk, 4.12.2011

Košice (TASR) - V rámci majstrovstiev Slovenska v taekwonde WTF sa v sobotu v Košiciach predstavilo 152 pretekárov. Medzi mužmi dominoval v kategórii do 87 kg Tomáš Kališka (na snímke), ktorý sa stal zároveň aj najúspešnejším seniorom za rok 2011. Rovnaké ocenenia si medzi ženami vybojovala Gabriela Zajacová (do 73 kg).

Procházková a hokejový tím žien najúspešnejšími športovcami SAUŠ - www.osporte.sk - 30.11.2011

Bratislava (mv) - V stredu 30. novembra v popoludňajších hodinách vyhlásili v bratislavskom Dome športu najúspešnejších akademických športovcov za rok 2011. Na oceňovaní sa zúčastnil aj minister MŠVVaŠ SR Eugen Jurzyca a prezident Slovenskej asociácie univerzitného športu (SAUŠ) Anton Znášik.

Najúspešnejšou športovkyňou Slovenskej asociácie univerzitného športu za rok 2011 (SAUŠ) sa stala bežkyňa na lyžiach Alena Procházková. Medzi kolektívmi vyhlásili na stredajšej slávnosti v bratislavskom Dome športu za najlepší ženský hokejový tím SR.

Čína prekonala univerziádny rekord v zlatých medailách - osporte.sk 23.8.2011

Šen-čen (SITA) - Slovenský reprezentant v taekwonde Tomáš Kališka (na snímke) obsadil v záverečný súťažný deň na Svetovej univerziáde v čínskom Šen-čene v kategórii do 87 kg 5. miesto. Kališka najskôr v prvom kole zdolal Srba Dordeho Marčetiča, v druhom si poradil s Kanaďanom Mashallom Jenom a v boji o postup do semifinále prehral s Rouhollahom Talebim Kahangim z Iránu.

ŠPORT-SU: Kališka v taekwonde 5., SR medzi krajinami na 35. mieste - noviny.sk 23.8.2011

ŠEN-ČEN 23. augusta (SITA) - Slovenský reprezentant v taekwonde Tomáš Kališka obsadil v záverečný súťažný deň na Svetovej univerziáde v čínskom Šen-čene v kategórii do 87 kg 5. miesto. Kališka najskôr v prvom kole zdolal Srba Dordeho Marčetiča, v druhom si poradil s Kanaďanom Mashallom Jenom a v boji o postup do semifinále prehral s Rouhollahom Talebim Kahangim z Iránu.

Univerziáda: Strelkyňa D. Pešková deviata, Kališka piaty v taekwonde - SME 23.8.2011

Výsledky Svetovej letnej univerziády v čínskom Šen-čene.

ŠEN-ČEN. Víťazom dvojitého trapu mužov na 26. Svetovej letnej univerziáde v čínskom Šen-čene sa stal Rus Alexander Furasiev. Slovenskí zástupcovia Július Vass a Boris Stanko obsadili 19. a 23. miesto. V športovej puške si zlato vystrieľala Češka Adela Sýkorová. Slovenka Daniela Pešková skončila na 9. mieste.

Hiczér úspešný na Karlovac open - Korzár 2.6.2011

Víťazstvom v súborných cvičeniach v majstrovskej kategórii sa pre rožňavského taekwondistu Gabriela Hiczéra skončil tohtoročný turnaj Karlovac Open v Chorvátsku.

Zlato z Chorvátska a nový klub v Rožňave - www.infonoviny.sk 31.5.2011

Karlovac open,Chorvátsko,28,máj 2011

Aj tento ročník medzinárodného turnaja v Chorvátsku bol pre slovenského reprezentanta v taekwondo Gabriela Hiczéra 2.DAN, úspešný kde si vybojoval 1.miesto v súborných cvičeniach poomsae a to v náročnej majstrovskej kategórii. Rožňavčan, reprezentujúci košický klub Koryo Taekwondo Slávia UPJŠ.

Košice s medailovou žatvou v Záhrebe - Korzár 24.11.2010

KOŠICE. Uplynulý víkend hostil chorvátsky Záhreb 850 pretekárov v olympijskej disciplíne taekwondo - športový zápas v žiackych, kadetských a juniorských kategóriách na podujatí dvanásteho ročníka Jastreb open.

Hiczérovi sú poomsae ako šité na mieru - Korzár 12.6.2010

Súborné cvičenia poomsae sú pre niektorých tou menej atraktívnou disciplínou taekwonda. Iní si zasa myslia opak a krásu tohto športu sa snažia ukázať na súťažných žinenkách. K nim patrí aj slovenský reprezentant Rožňavčan Gabriel Hiczér 2. Dan.

Syndikovať obsah